21-12-2023

Program do fakturowania z magazynem – najważniejsze atuty dla przedsiębiorcy

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma obowiązkami i formalnościami, o których stale należy pamiętać. Warto upraszczać sobie codzienne zadania, korzystając z oprogramowania zapewniającego kluczowe funkcje w jednym miejscu. Dobrym wyborem będzie program do fakturowania z magazynem, który pozwoli Ci wystawiać zarówno dokumenty sprzedaży, jak i zarządzać gospodarką magazynową. Jakie atuty ma taki program i co warto o nim wiedzieć? Sprawdź.

Spis treści

Program do magazynu i faktur, czyli kluczowe funkcjonalności w jednym miejscu

Możliwość wystawiania faktur sprzedażowych i zarządzania stanem magazynowym z poziomu jednego programu ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki niemu możesz w łatwy sposób zarządzać towarami, sprawdzać stany asortymentu i dokumentować ruchy magazynowe, a tym samym mieć pełną kontrolę nad produktami i utrzymywać porządek. Wygenerujesz w nim również potrzebne dokumenty magazynowe – przychód wewnętrzny, wydanie zewnętrzne czy rozchód wewnętrzny – i na ich podstawie wypiszesz dokumenty sprzedaży.

Program do wystawiania faktur VAT z magazynem pozwoli Ci zadbać o utrzymanie łańcucha dostaw. Dzięki rozbudowanym możliwościom wystawiania dokumentów sprzedażowych będziesz sprawnie realizować zamówienia.

Jakie funkcje powinien mieć dobry program do fakturowania z magazynem? Fakturowanie i magazyn

Zastanawiasz się, jakie funkcjonalności powinien mieć nowoczesny program do faktur z magazynem? Przyjrzyjmy się kluczowym opcjom na przykładzie Subiekta 123 dostępnego z modułem dostosowanym do obsługi magazynu.

Wystawianie dokumentów sprzedaży

Program umożliwia wystawianie faktur VAT, faktur korygujących i paragonów w kilka chwil dzięki danym klientów zapisanym wcześniej w bazie. Intuicyjna obsługa znacznie przyspiesza pracę. Dokumenty sprzedażowe możesz wystawiać w obcych walutach, a także drukować w wersji dwujęzycznej (polsko-angielska lub polsko-niemiecka).

Zarządzanie usługami i towarami

Kolejną funkcjonalnością ułatwiającą zarządzanie magazynem i prowadzenie sprzedaży jest panel zarządzania usługami i towarami. Wystarczy wprowadzić nazwę, aby znaleźć odpowiednią pozycję. Produkty można również grupować, aby wyszukiwanie stało się jeszcze łatwiejsze.

Informacje o klientach

Oprogramowanie daje możliwość sprawdzenia danych kontrahentów w bazie GUS. Zyskaj dostęp do najważniejszych informacji o klientach.

Zestawienia danych

Dzięki opcji bilansów nic cię nie zaskoczy. Będziesz zawsze na bieżąco z danymi dotyczącymi m.in. sprzedaży czy płatności.

Generowanie JPK

Chcesz sprawnie wystawić JPK (Jednolity Plik Kontrolny)? Żaden problem. W Subiekcie 123 wypiszesz zarówno JPK_VAT, jak i JPK_FA.

Obsługa Krajowego Systemu e-Faktur

Subiekt 123 umożliwia wysyłkę e-Faktur do KSeF. Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur stanie się obowiązkowe od 1 lipca 2024.

Terminarz płatności

Wystarczy, że na samym początku użytkowania Subiekta 123 określisz terminy płatności składek oraz zobowiązań Twoich klientów bądź dostawców, a program będzie przypominał Ci o nich w odpowiednim czasie. Dzięki informacjom wyświetlanym na ekranie nie przegapisz żadnego terminu.

Stan magazynowy

Program do fakturowania z magazynem pozwoli Ci na bieżąco kontrolować stany magazynowe. Sprawdzaj dostępność poszczególnych produktów wraz z ich ilością i w łatwy sposób dodawaj nowe.

Podgląd ruchu magazynowego

Moduł Magazyn w Subiekcie 123 zapewnia opcję podglądu ruchu magazynowego. Wystarczy jedno kliknięcie, aby sprawdzić dokumenty magazynowe dotyczące danego towaru.

Przyjęcia magazynowe

Skorzystaj z intuicyjnego interfejsu, wprowadzając nowe towary na magazyn. Wystarczy kilka kliknięć, aby dodać przyjęcia zewnętrzne i przychody wewnętrzne.

Wydania magazynowe

Sekcja wydań magazynowych pozwoli Ci w prosty sposób uzupełniać dokumenty – rozchód wewnętrzny i wydanie zewnętrzne.

Jaki program do fakturowania z magazynem wybrać? Postaw na Subiekta 123 już teraz

Jeśli szukasz sprawdzonego programu do fakturowania z magazynem dla swojej firmy, Subiekt 123 będzie doskonałym wyborem. Rozbudowane funkcjonalności ułatwią Ci prowadzenie gospodarki magazynowej, tym samym ułatwiając i przyspieszając pracę.