21-03-2024

Anulowanie faktury VAT - kiedy można to zrobić

Anulowanie faktury VAT to kwestia, która interesuje wielu przedsiębiorców. Wbrew pozorom sprawa nie jest tak prosta. Dowiedz się jak polskie prawo zapatruje się na anulowanie faktury VAT, kiedy można tego dokonać i w jaki sposób. Oto zbiór najważniejszych informacji.

13-03-2024

Fakturowanie w chmurze – jakie zapewnia korzyści?

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie fakturowania w chmurze, czyli przechowywanie i przetwarzanie danych finansowych wyłącznie wirtualnie, bez fizycznych nośników. Jak działa ta metoda i czy jest bezpieczna? Sprawdź, co to jest fakturowanie w chmurze i co warto o nim wiedzieć.

08-03-2024

Faktura VAT marża wzór - zbiór informacji

Faktura vat marża jest szczególnym rodzajem dokumentów sprzedaży, z której mogą skorzystać tylko nieliczni przedsiębiorcy. Czym jest taki dokument i w jakich okolicznościach można go wystawić? Faktura vat marża - wzór, charakterystyka i najważniejsze informacje.

29-02-2024

Faktury cykliczne – co warto wiedzieć

Faktury cykliczne to narzędzie, które może znacząco ułatwić życie przedsiębiorcom oraz osobom zarządzającym finansami. Funkcjonalność ta umożliwia regularne wystawianie faktur za powtarzające się usługi lub produkty, takie jak abonamenty, czynsze, opłaty za usługi abonamentowe czy raty kredytów. Co…

22-02-2024

Organizacja pracy magazynu – jak powinna wyglądać?

Efektywna organizacja pracy magazynu to jeden z elementów sukcesu przedsiębiorstw działających w branży logistycznej, handlowej czy produkcyjnej. Magazyn jest centralnym ogniwem w łańcuchu dostaw, dlatego skuteczne zarządzanie nim ma istotny wpływ na działalność operacyjną, płynność finansową oraz …